Październikowe przeżycia, wycieczki, zajęcia.

Motylki:

Utrwalaliśmy i poznawaliśmy warzywne i owocowe dary jesieni. Segregowaliśmy je, układaliśmy z nich dane wzory, zbiory oraz ćwiczyliśmy pamięć.

Czy zdania matematyczne mogą być ciekawe? Oczywiście! Dzięki kasztanom, mogliśmy przeliczać, a także układać bardzo ciekawe wzory. Następnie malowaliśmy, jak również wyklejaliśmy plasteliną, co jest jednym z symbolów jesieni, tzn. piękne, czerwone jarzębiny.

Wszyscy mogliśmy zamienić się w jeżyki. Świetne zajęcia dla Naszych rąk, nóg czy pleców. Relaksacyjne masaże, tor przeszkód z kolcami i mnóstwo uśmiechu.

W tym roku grupa Motylków przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Terapia ręki dla każdego". Celem projektu jest usprawnienie motoryki małej, polegające na mobilizacji całego ciała do aktywności, przechodzenia z ogólnych czynności do bardziej precyzyjnych, kończąc na grafomotoryce. W tym miesiącu realizowaliśmy pierwszy punkt projektu a mianowicie - poprawa sprawności fizycznej, stabilizacji posturalnej i stabilizacji kończyny górnej.

Zapoznaliśmy się z pięknym opowiadaniem o skrzacie oraz spotkanych przez niego zwierzątkom, które zbierały zapasy na zimę.

Nie ma to, jak inscenizacje do świetnego wierza Juliana Tuwima, pt. "Rzepka", każdy mógł wcielić się w wybraną przez siebie postać. Nie brakowało uśmiechu i wspólnego recytowania.

Wycieczka do Staniszczy przyniosła mnóstwo wspaniałych wrażeń. Tworzyliśmy różnych bohaterów z kolb kukurydzy, doiliśmy krówkę, piekliśmy chleb, jeździliśmy na gokartach, musieliśmy nawet pokonać labirynt w polu kukurydzy, a na zakończenie tego intensywnego dnia, zjedliśmy pieczone ziemniaki i pieczone kiełbaski.

Przeliczamy kropki na muchomorach, układamy warzywne puzzle, wyklejamy kolorowymi karteczkami poznane warzywa.

Urodziny świętowała Lilka oraz Andrzej.

Biedronki:

Powstały interesujące prace grafomotoryczno - plastyczne. Rysowaliśmy oburącz kontury owoców i warzyw, następnie wypełniliśmy je farbą, którą nakładaliśmy punktowo patyczkami higienicznymi.

Wyjazd do Staniszczy to moc atrakcji. Tworzenie kukurydzianych postaci, wykopki, labirynt w polu kukurydzy, jazda na gokartach, własnoręczne robienie i wypiekanie chleba, dojenie krowy, a na koniec konsumpcja pysznej kiełbasy oraz pieczonych ziemniaków w ognisku.

Robiliśmy kolorową bombę witaminową, w postaci przepysznej owocowej sałatki.

Na kolejnych zajęciach, tworzyliśmy jesienne przepisy.

Pojechaliśmy do pracowni Muchy Odpaduchy w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Wzieliśmy udział w warsztatach, pt. zamienniki na plastiki oraz odpady szklane, w kółko przetwarzane. Zdobywałyśmy informacje poprzez zabawy, ćwiczenia oraz gry dydaktyczne.

Kolejna atrakcja, która czekała Nas w październiku to zajęcia z robotyki w MDK-u. Konstruowaliśmy roboty, ćwiczyliśmy wyobraźnie, logiczne myślenie, współpracując w małych grupach. Mieliśmy także zajęcia plastyczne, na których ozdabialiśmy poszewki na poduszkę - dzień, noc.

Urodziny obchodził Kostek i Hania.