Zapraszamy do obejrzenia wrześniowej galerii zdjęć.

Grupa Motylków:

Nasza grupa świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki, tworząc wykropkowane pejzaże w ramkach, przy pomocy folii bąbelkowej oraz farb.

Mieliśmy także cudowne święto, czyli Dzień Przedszkolaka. Nie brakowało uśmiechów. Bawiliśmy się chustą animacyjną, a Panie zadbały również o cudowny tor przeszkód, z którym każdy świetnie sobie poradził.

Odwiedził Nas wspaniały gość Pan Czocher, znany brzuchomówca, który niegdyś występował w polskim show Mam Talent. Sprawił Nam dużo radości.

Poznawaliśmy i utrwalaliśmy kolory, przy pomocy zabaw z listkami, segregowaliśmy je wg kolorów, a także wprowadzaliśmy elementy matematyki, przeliczając ich ilość po uprzednim dodaniu, bądź odejmowaniu, jak również układaliśmy je wg podanego wcześniej wzoru. A na koniec sami malowaliśmy cudowne liście, które stały się piękną ozdobą.

Zapoznaliśmy się z Naszymi nowymi przyjaciółmi, którzy przez cały rok, będą się z Nami uczyć. Wyklejaliśmy Trefliki plasteliną, ćwicząc Nasze paluszki.

Zasady ruchu drogowego, zwłaszcza na skrzyżowaniu musi znać każdy przedszkolak. Wybraliśmy się na spacer na pobliskie skrzyżowanie, przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez pasy, wręcz śpiewająco, bo znaną Nam piosenką.

Tworzyliśmy jesienne drzewa, na placu zabaw zbieraliśmy listki, a w sali przy jesiennych piosenkach, tańczyliśmy z chustakmi, zamieniając się w listki na lekkim wietrze.

Pojechaliśmy autokarem do Teatru Lalki i Aktora na przedstawienie "Calineczka". Zdjęcia z przedstawienia pochodzą ze strony Teatru Lalki i Aktora, autorem jest fotograf Grzegorz Gajos.

W ostatni dzień września, graliśmy w bardzo ciekawą grę, wzorowaną na zasadach popularnego Chińczyka. Była to owocowa gra, rzucaliśmy kostką, przeliczaliśmy, a uśmiech nie znikał z Naszych twarzy.

Urodziny obchodził Teodor oraz Hania.

Natomiast wcześniej swoje urodziny, jeszcze w gronie Motylków, świętował Wiktor.

 

Grupa Biedronek:

W Naszej grupie na dobry początek nowe roku szkolnego, tematyką tygodnia był bezpieczny przedszkolak.

W kolejnych dniach stworzyliśmy barwne prace plastyczne, zatytułowane "Moje przedszkole".

Jak również w ramach programu edukacyjno - profilaktycznego organizowanego przez Urząd Miasta Opole oraz PCK oddział w Opolu "Biały ząbek", zapoznaliśmy się jak dbać o higienę jamy ustnej, dowiedzieliśmy się również, jak wygląda budowa zębów, a także jaka jest ich rola oraz poznała wpływ bakterii na szkliwo zębów.

Gościliśmy brzuchmówcę Mam Talent, Pana Czochera. Dostarczył Nam mnóstwo uśmiechu i niezapominanych wrażeń.