Wycieczki, eksperymenty, wyjazdy majowe. Zachęcam do zapoznania się z galerią zdjęć.

W tym miesiącu grupa Motylków zrealizowała kolejny moduł programu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", a mianowicie "Mały Miś w świecie emocji". W ramach projektu rozmawialiśmy, czym są emocje, próbowaliśmy je zrozumieć i nazwać. Wymyślaliśmy też sposoby na to, jak sobie z nimi radzić.

Motylki udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Chróścicach. Poznały pracę strażaków, zobaczyły wyposażenie wozów, jak również miały okazje przymierzyć ich stroje.

Obchodziliśmy Dzień Dinozaura, stworzyliśmy piękne, kolorowe dinki.

Świętowaliśmy Dzień Kosmosu, poznając planety, a następnie malowaliśmy je na czarnych kartkach, tworząc wszechświat.

Wybraliśmy się na wycieczkę do Staniszczy. Tam czekało na Nas mnóstwo atrakcji. Sami robiliśmy pyszne ciasteczka, które póżniej oblewaliśmy miodem, słuchając o pracy i ważnej roli pszczółek, mieliśmy także wiosenne warsztaty malarskie, testowaliśmy trampoliny i szybkość gokartów, doiliśmy krowę, a na koniec tego pełnego wrażeń dnia, zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla.

Odwiedził Nas ponownie Nasz ulubiony pan chemik, czarując eksperymentami, przy których świetnie się bawiliśmy.

Urodziny obchodziły Nasze dwie, motylkowe Julki.

 

Co było słychać u Biedronek?

Dzieci na zajęciach dowiedziały się, na czym polega zawód fotografa. Poznały podstawowe narzędzia jego pracy (aparat, obiektyw, statyw, blenda). Miały możliwość zobaczyć prace z profesjonalnej wystawy fotograficznej. Jak również dowiedziały się, na czym polega sztuka robienia zdjęć.

Biedronki udały się na bardzo ciekawe warsztaty taneczne, a także na warsztaty plastyczne w MDKu.

Następnie dzieci wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej, a także odiwedziły stadninę koni.

Wyjazd do Straży Pożarnej w Chróścicach. Poznanie pracy strażaków, ich ubioru, możliwość przymierzenia go, poznanie sprzętów, znajdujących się w wozach strażackich.

W Staniszczach czekało mnóstwo atrakcji. Wypiekanie zdrowych ciastek, warsztaty malarskie, poznanie pracy i roli pszczół, zabawy na placu zabaw, jazda na gokartach, dojenie krów, a na koniec pyszna kiełbasa z grilla i bagaż wspaniałych przeżyć z tego bardzo intensywnego dnia.

Przeprowadzaliśmy kolejne, nowe eksperymenty z Panem chemikiem.

Urodziny obchodziła Nina.