Kwiecień mimo małych ograniczeń, przyniósł wiele wspaniałych przygód. Poniżej galeria zdjęć.

Co działo się u Motylków?

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Przypomnieliśmy sobie zasady prawidłowej segregacji śmieci, a także wspólnie narysowaliśmy model Ziemi z odbitymi dłońmi, każdego z Nas.

Kolejny raz spotkaliśmy się z Panem chemikiem, który ponownie zachwycił Nas przeróżnymi doświadczeniami. Znów mogliśmy poczuć się magicznie.

Razem z Panią Agatą z MDK tworzyliśmy własne, wyjątkowe plecaki - oryginalność nie znała granic.

Rozmawialiśmy o przyjaźni, graliśmy w gry, każdy z Nas mówił drugiej osobie coś miłego, a później malowaliśmy Nasze piękne drzewko przyjaźni.

 

Co wydarzyło się u Biedronek?

Rozpoczęliśmy obchody Dnia Ziemi od poprawienia swojej tężyzny fizycznej w specjalnej zabawie. Ocaliliśmy rybki, przenosząc je z zanieczyszczonego stawu do czystego. Następnie założyliśmy ochronne rękawiczki, zabraliśmy worek na odpady i udaliśmy się sprzątać Świat, czyli...pobliskie boisko - poniżej efekty Naszych działań. Po prowocie do przedszkola, wykonaliśmy pracę plastyczną - recyklingowa łąka.

Dzieci poznały świat multimediów. Odkodowywały numery kanałów telewizyjnych z umownego pilota TV, a także zapisywały je w postaci dwucyfrowej. Następnie grały w ruchową ścieżkę zdrowia, w której trzeba było odkodować kolejność oraz rodzaj ćwiczeń.

Spotkanie z Panem chemikiem, przyniosło wiele ciekawych doświdadczeń oraz radości.

Zajęcia z tworzenia własnych, modnych plecaków, przeprowadzone przez Panią Agatę z MDK.