Wydarzenia z lutego. Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć.

W tym miesiącu grupa „Motylków” zrealizowała kolejny moduł programu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, a mianowicie „Misiowe laboratorium Czterech Żywiołów”.  Podczas jego realizacji pobudzaliśmy naszą ciekawość poznawczą, eksperymentowaliśmy oraz rozwijaliśmy kompetencje w zakresie nauk przyrodniczych.

OGIEŃ

Poznając ten żywioł zastanawialiśmy się, jaką moc ma ogień. W jakich sytuacjach jest pożyteczny, a w jakich niebezpieczny. Sprawdzaliśmy czy ogień potrzebuje tlenu by mógł płonąć. Przypomnieliśmy sobie również na czym polega praca strażaka i jaka potrafi być niebezpieczna. Malowaliśmy „ogniste” obrazy, sprawdzając przy okazji jaki kolor powstanie gdy połączymy żółty z czerwonym.

ZIEMIA

Poznając ten żywioł mieliśmy okazję przyjrzeć się globusowi. Przy pomocy latarki sprawdzaliśmy co się dzieje gdy na naszej półkuli świeci słońce, a co gdy ziemia dokona obrotu. Oglądaliśmy różne „składniki” ziemi takie jak piasek, glina, czarna gleba czy kamienie, dotykaliśmy je i porównywaliśmy. Dowiedzieliśmy się również co robić aby nie szkodzić naszej planecie i jak o nią dbać.

WODA

Omawiając ten żywioł rozpoczęliśmy od przekonania się jak mało wody pitnej znajduje się na Ziemi i jak ważne jest jej oszczędzanie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób woda krąży w przyrodzie, sprawdzaliśmy w jaki sposób się skrapla. Poznaliśmy różne stany skupienia wody: ciekłą, w postaci pary i lodu. Przekonaliśmy się w jakiej wodzie lód stopi się szybciej (ciepłej czy zimnej), co rozpuszcza się w wodzie, dlaczego jajko nie topi się w słonej wodzie. Sprawdziliśmy jakie przedmioty pływają w wodzie a jakie się topią. Na koniec bawiliśmy się dmuchając na papierowe łódki.

POWIETRZE

Rozmawiając o powietrzu zaczęliśmy od sprawdzenia czy można je złapać? Przekonaliśmy się jak zachowują się wstążeczki lub kartka w obecności wentylatora. Wprawialiśmy w ruch kulki z waty oraz nadmuchane baloniki używając do tego własnych płuc. Wywołaliśmy mocny i lekki „wiaterek” za pomocą chusty animacyjnej.

Z wizytą do Nas, przyszedł Pan ornitolog. Przedstawił wiele zdjęć z ptakami, zamieszkującymi Polskę, wyświetlił bardzo interesującą prezentację, a później...każdy z Motylków, mógł przekonać się, jak to jest mieć skrzydła.

Ćwiczyliśmy pamięć, logiczne myślenie i współpracę w grupach w Dniu Łamigłówek.

Świetnie bawiliśmy się na karnawołowym balu. Każdy w  barwnych strojach, zamieniając się w postaci Naszych ulubionych bohaterów z bajek. W tym dniu mieliśmy podwójny powód do świętowania, ponieważ urodziny obchodził Tomek.

Jak przystało na prawdziwych degustatorów Tłusty Czwartek, należało powitać pączkami i faworkami, które przygotowywaliśmy własnoręcznie.

A na smakoszy, czekał prawdziwy rarytas z okazji Dnia Pizzy. Smakowite, zdrowe produkty, odrobina wkładu własnego i włoskie specjały były gotowe. Zjedliśmy je do ostatniego kawałka.

Pod koniec miesiąca obchodziliśmy Dzień Misia Polarnego. Nie brakowało wielu zabaw i uśmiechów.

 

A tymczasem u Biedronek... :)

Odwiedził Nas ornitolog, pokazał wiele gatunków ptaków, mieszkających w Naszym kraju, nie brakowało zabaw przyrodniczych i rozmaitych ciekawostek.

Jak co roku, obchodziliśmy hucznie, wesoło i tanecznie bal karnawałowy. Nie brakowało na nim Hulka, Paulo Dybali czy Wonder Woman.

Faworki, pączki, same pyszności - w końcu świętowaliśmy Tłusty Czwartek.

Quizowanie trwało w najlepsze - "W której bajce, występuje taka sytuacja?". Rozwijanie logicznego myślenia, dużo uśmiechu, radości i magiczni bohaterowie.

Każdy miał wkład w przygotowanie pysznej pizzy. Tak świętowaliśmy Dzień Pizzy.

Dzień Misia Polarnego, powitaliśmy sylabowymi krami lodowymi, następnie tworzyliśmy przestrzenne postaci niedźwiedzia i zorzy polarnej, braliśmy udział w quizie o niedźwiedziu polarnym. Rywalizacja i zabawa to świetne połączenie.

Urodziny obchodziły: Julka, Paulina, Ania oraz Ania.