Listopad przyniósł wiele nowych atrakcji, zabaw, ćwiczeń i oczywiście uśmiechu.

Grupa „Motylków” bierze w tym roku udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, w obrębie którego realizujemy różne moduły. Jednym z nich jest moduł: „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem”, który właśnie zakończyliśmy. Obchodziliśmy między innymi Światowy Dzień Mycia Rąk oraz Dzień zdrowego śniadania. Dzieci dowiedziały się również, jak dbać o zdrowie, a także które produkty są zdrowe dla naszego organizmu, a których należy unikać.

Świętowaliśmy także Dzień Niepodległości.

W listopadzie poznawaliśmy również pracę różnych zawodów. Jednym z nich był zawód malarza. Dzieci oglądały reprodukcje znanych obrazów, opowiadały o ich treści oraz wymyślały tytuły. Następnie podjęły próbę namalowania własnego dzieła. Ich pracy towarzyszyła muzyka Vivaldiego „Cztery pory roku – Jesień”.

Poznawaliśmy i utrwalaliśmy poznane figruy geometryczne.

Obchodziliśmy także Dzień Kredki. Dzieci w wybranych przez siebie kolorach malowały mieniące się różnymi barwami kredki.

Ponieważ listopadowa pogoda Nas nie rozpieszczała, bardzo dużo ćwiczyliśmy w sali, ponieważ zajęcia ruchowe są ważne dla Naszego zdrowia, ciała i dobrego samopoczucia.

A na koniec miesiąca, obchodziliśmy Andrzejki.

 

Biedronki pracowały w zespołach, rozwijały twórczość własną oraz kreatywność.

Narodowe Święto Niepodległości.

Wykonywaliśmy ćwiczenia gimnastyczne, połączone z relaksacją.

Na Dzień Kredki, stworzyliśmy własne, unikalne kredki.

Na koniec miesiąca, obchodziliśmy Andrzejki.

Gratulacje dla Dominika za udział w konkursie na "Najładniejszą zakładkę do książki".

Urodziny obchodził Kajetan, Dominik, Lena oraz Emilka.