Grudzień przyniósł wiele atrakcji, prezentów i wspaniałych przeżyć.

 

03.12. – Do Naszego przedszkola przyjechał wszystkim znany i lubiany teatr, ze sztuką o Zimowych Przygodach wróbelka Elemelka. Panowie porwali dzieci we wspaniałą podróż, w której czynnie mogły brać udział, zakładając przeróżne stroje, wcielając się np. w postaci anioła, diabła czy króla.


05.12. – Grupę Biedronek odwiedzili Państwo ze Straży Miejskiej. Opowiadali jak ważną rolę odgrywa odpowiednia segregacja śmieci. Dzieci miały okazje samodzielnie podejmować decyzję, do jakiego pojemnika powinien trafić dany odpad.


06.12. – Jako, że wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, odwiedził Nas wspaniały gość z siwą brodą, zwany Świętym Mikołajem, z ogromnym wózkiem prezentów. Radości i czarujących uśmiechów nie brakowało, jak i występów dla siwobrodego w podzięce za złożoną wizytę.


09.12. – Grupa Biedronek od samego rana zamieniła w się wybornych cukierników, taśmowo tworząc przepyszne pierniki.


11.12. – Grupa Motylków wcieliła się w role małych master chefów, przywdziewając ochronne fartuszki i nakrycia głowa, byli gotowi do działania, żeby wspólnymi siłami zrobić górę pierników.


12.12. – Dzieci z grupy Motylków wykonywały bombki. Malując je farbami, a następnie ozdabiając różnymi elementami.


16.12. – Do tego dnia w Naszym przedszkolu trwała zbiórka najbardziej potrzebnych artykułów i rzeczy dla Domu Samotnej Matki w Zbicku. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim darczyńcom.


16.12. – Dzieci z grupy Biedronek wykonały samodzielne robione kartki świąteczne, aby wysłać je zaprzyjaźnionym przedszkolom, instytucjom i firmom, związanym z Naszą placówką.


16.12. – Dzieci z grupy Motylków ubierały samodzielnie choinkę, ozdabiając ją bombkami, aniołkami oraz ozdobami, które ręcznie wykonała babcia Julii Sz.


17.12. – Grupa Biedronek ubierała choinkę w przeróżne, piękne bombki i inne ozdoby.


17.12. – Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na samodzielnie wykonaną bombkę. Oto laureaci, wraz z nagrodami.


18.12. – Dzieci z grupy Biedronek uczyły się i przygotowywały samodzielnie robiony makaron do wigilijnej zupy grzybowej.


18.12. – Grupa Motylków ozdabiała słodkościami upieczone wcześniej pierniki.


19.12. – Dzieci z grupy Motylków oraz Biedronek uświetniły swoimi występami przedszkolną Wigilię. A na stołach pojawiły się same smakołyki, przygotowane przez Nasze cudowne Panie kucharki.

Urodziny w Grudniu obchodził Krzysiu z grupy Biedronek oraz Lilka z grupy Motylków.