W listopadzie działo się naprawdę dużo. :)

 05.11. – Przedszkolaki z grupy Biedronek udały się na wycieczkę do Nadleśnictwa. Miały okazję podziwiać wspaniałe eksponaty leśnych zwierząt, jak również wiele gatunków motyli czy ryb.

 

06.11. – Tego dnia Pani Ewa, Pani Wiola oraz Pani Ola zawiozły zebrane przez Nasze przedszkole dary na rzecz Schroniska dla zwierząt w Opolu. Bagażnik wypchany po brzegi, świadczył o bardzo udanej akcji. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za tak wielkie okazanie serc.

 
07.11. – To bardzo ważna data dla Naszych najmłodszych dzieci z grupy Motylków, w tym dniu odbyło się ich pasowanie na prawdziwego przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały rodzicom wspaniały program artystyczny. Pięknie śpiewały i tańczyły do wybranych piosenek. W międzyczasie Pani dyrektor pasowała każdego Motylka, a później… został już tylko czas na radość, uściski z rodzicami i pyszny poczęstunek.
 

08.11. – W przedszkolu odbyło się uroczyste odśpiewanie hymnu Polski, upamiętniające Święto Niepodległości.

09.11. – Naszych najmłodszych odwiedziła Pani z Nadleśnictwa. Zainteresowała dzieci zabawami, a także rekwizytami, które przyniosła. Dzieci podziwiały różne rodzaje liści, gatunki owadów oraz poznawały leśne zwierzęta.

13.11. – Biedronki podczas zajęć segregowały warzywa i owoce. Miały okazje odgadywać ich nazwy po zapachu, bądź smaku, mając przy tym zasłonięte oczy, co była nie lada wyzwaniem. Następnie dowiedziały się, jakie witaminy, zawierają warzywa i owoce, i za co odpowiadają w Naszym organizmie.

14.11. – Całe przedszkole pojechało do Xaverianum, aby obejrzeć przedstawienie teatralne o Przygodach Kota Filemona, odegrane przez wrocławski teatr.

15.11. – Obydwie grupy świętowały Dzień Kundelka. Dzieci poznały rasy różnych piesków, oglądały akcesoria przystosowane do nich (kaganiec, smycze, obroże, miski).


20.11. – Grupa Motylków odwiedziła Kamienicę Czynszową, była to wycieczka w ramach Małego Opolanina, nazywała się Śląskie Gody. Poprzedziło ją wypiekanie pierników w MDK, a na zwieńczenie pełnego atrakcji dnia, odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce mikołajkowej.

25.11. – W przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Motylki oraz Biedronki, uczciły przez zabawę i tańce urodziny wszystkich misiów.

26.11. – W grupie Biedronek odbyły się zajęcia, dotyczące zdrowego i prawidłowego odżywiania. Dzieci wybierały, które produkty dostarczają naszym organizmom witamin i energii, a które mimo, iż są smaczne, nie wpływają na nas korzystnie. Wiedzą podzieliły się z młodszymi kolegami i koleżankami z grupy Motylków.

28.11. – Dla rodziców i dzieci z grupy Biedronek, odbyły się ciekawe zajęcia. Rodzice wraz ze swoimi pociechami od podstaw przygotowywali domową nutellę, świetnie się przy tym bawiąc.

29.11. – Nasze przedszkolaki w swoich grupach świętowały Andrzejki. Dzieci miały okazję poznać swoją przyszłość, poznać imię swojego wybranka czy też wybranki. Uśmiechów i radości tego dnia nie brakowało.

W listopadzie urodziny obchodzili: Kajetan, Oliwka oraz Emilka z grupy Motylków oraz Dominik i Lenka z grupy Biedronek.