W październiku po adaptacji nowych przedszkolaków, czekało na nie, jak i na naszych podopiecznych ze starszej grupy mnóstwo atrakcji i nowych przeżyć.

 

 Na początku miesiąca grupę Biedronek odwiedziła Pani z PCK, która przypominała i utrwalała zdobytą już przez dzieci wiedzę na temat prawidłowego mycia zębów, dbania o nie, a także zaprezentowała w postaci rekwizytu sztuczną szczękę, żeby każdy z przedszkolaków mógł zobaczyć, jak z osobna wygląda każdy ząb oraz jego budowa.

Nauka o tolerancji i budowaniu wrażliwości już od najmłodszych lat jest dla dzieci bardzo ważna. Idąc tym tropem, 7 listopada odwiedzili Nas niesamowici goście, a mianowicie dwie przedstawicielki z Fundacji Szansa dla niewidomych w Opolu. Panie informowały dzieci, jak wygląda, i czym jest alfabet Braille'a, prezentując przyniesione przez siebie materiały i książki, jak również opowiadały, w jaki sposób osoby niewidome i niedowidzące radzą sobie w codziennym życiu.

W ramach codziennych zajęć grupa Biedronek przygotowała pyszne i zdrowe przekąski z wafli ryżowych i miodu z orzechami, a wcześniej dzieci poszerzały swoje umiejętności matematyczne.

9 października zawitali do Nas leśni goście. Kto to był? Oczywiście jeże! Świętowaliśmy Dzień Jeża z dużymi uśmiechami i nowymi doświadczeniami. Dzieci z obydwu grup tworzyły własne kolczaste zwierzaki.

W połowie miesiąca gościliśmy teatr, który zaprezentował przedstawienie o Jasiu i Małgosi. Tytułowe postaci przypominały dzieciom, jak ważne jest dbanie o Naszą planetę oraz sprawdziły ich wiedzę na temat segregacji śmieci. Przedszkolaki mogły również wystąpić w sztuce, co sprawiło im nie lada radość.

17.10. Grupę Biedronek odwiedziła mama Lidii, która czytała dzieciom książkę, a następnie poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia z pilatesu. Zachęcamy również pozostałych rodziców do odwiedzenia przedszkola i podzielenia się swoimi pasjami, bądż wykonywanym zawodem. :)

Grupa Biedronek 23 października udała się do Szkoły Medycznej, na zajęcia od Przedszkolaka do Inżyniera. Dzieci uważnie i z zaciekawieniem słuchały wykładu o nowinkach technicznych.

24 października świętowaliśmy Dzień Marchewki. Było pomarańczowo, marchewkowo z szeregiem zabaw i uśmiechem na twarzach. A w ramach zajęć codziennych najmłodsze Motylki dzielnie przygotowywały się do tego ważnego dnia.

30 października grupa Biedronek udała się do Biblioteki Miejskiej, aby uczestniczyć w zajęciach detektywistycznych, każde dziecko mogło poczuć się niczym Sherlock Holmes i jego pomysłowy przyjaciel Watson. Zajęcia przypadły dzieciom do gustu.

Koniec miesiąca zwieńczyliśmy Balem Przebierańców oraz konkursem na Pomysłową Dynię. Emocji, zabaw i tańców przy muzyce nie brakowało. 

Poniżej laureaci konkursu na Pomysłową Dynię. Dwa pierwsze miejsca przypadły najmłodszym przedszkolakom z grupy Motylków, miejsca II i III należały do dzieci z grupy Biedronek. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, było również mnóstwo wyróżnień, które także zostały nagrodzone. Warto dodać, iż każda dynia to był prawdziwy artystyczny kunszt! :)

Urodziny w październiku obchodziła Hania z grupy Motylków, Andrzej i Lena z grupy Biedronek.