W październiku po adaptacji nowych przedszkolaków, czekało na nie, jak i na naszych podopiecznych ze starszej grupy mnóstwo atrakcji i nowych przeżyć.

Na początku miesiąca grupę Biedronek odwiedziła Pani z PCK, która przypominała i utrwalała zdobytą już przez dzieci wiedzę na temat prawidłowego mycia zębów, dbania o nie, a także zaprezentowała w postaci rekwizytu sztuczną szczękę, żeby każdy z przedszkolaków mógł zobaczyć, jak z osobna wygląda każdy ząb oraz jego budowa.

 

 

Nauka o tolerancji i budowaniu wrażliwości już od najmłodszych lat jest dla dzieci bardzo ważna. Idąc tym tropem, 7 listopada odwiedzili Nas niesamowici goście, a mianowicie dwie przedstawicielki z Fundacji Szansa dla niewidomych w Opolu. Panie informowały dzieci, jak wygląda, i czym jest alfabet Braille'a, prezentując przyniesione przez siebie materiały
i książki, jak również opowiadały, w jaki sposób osoby niewidome i niedowidzące radzą sobie w codziennym życiu.

W ramach codziennych zajęć grupa Biedronek przygotowała pyszne i zdrowe przekąski z wafli ryżowych i miodu z orzechami, a wcześniej dzieci poszerzały swoje umiejętności matematyczne.

9 października zawitali do Nas leśni goście. Kto to był? Oczywiście jeże! Świętowaliśmy Dzień Jeża z dużymi uśmiechami i nowymi doświadczeniami. Dzieci z obydwu grup tworzyły własne kolczaste zwierzaki.

W połowie miesiąca gościliśmy teatr, który zaprezentował przedstawienie o Jasiu i Małgosi. Tytułowe postaci przypominały dzieciom, jak ważne jest dbanie o Naszą planetę oraz sprawdziły ich wiedzę na temat segregacji śmieci. Przedszkolaki mogły również wystąpić w sztuce, co sprawiło im nie lada radość.

Grupa Biedronek 23 października udała się do Szkoły Medycznej, na zajęcia od Przedszkolaka do Inżyniera. Dzieci uważnie i z zaciekawieniem słuchały wykładu o nowinkach technicznych.

24 października świętowaliśmy Dzień Marchewki. Było pomarańczowo, marchewkowo z szeregiem zabaw i uśmiechem na twarzach. A w ramach zajęć codziennych najmłodsze Motylki dzielnie przygotowywały się do tego ważnego dnia.

30 października grupa Biedronek udała się do Biblioteki Miejskiej, aby uczestniczyć w zajęciach detektywistycznych, każde dziecko mogło poczuć się niczym Sherlock Holmes i jego pomysłowy przyjaciel Watson. Zajęcia bardzo przypadły dzieciom do gustu.

Koniec miesiąca zwieńczyliśmy Balem Przebierańców oraz konkursem na Pomysłową Dynię. Emocji, zabaw i tańców przy muzyce nie brakowało.  

Poniżej laureaci konkursu na Pomysłową Dynię. Dwa pierwsze miejsca przypadły najmłodszym przedszkolakom z grupy Motylków, miejsca II i III należały do dzieci z grupy Biedronek. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, było również mnóstwo wyróżnień, które także zostały nagrodzone. Warto dodać, iż każda dynia to był prawdziwy artystyczny kunszt! :)

 

Urodziny w październiku obchodziła Hania z grupy Motylków, Andrzej i Lena z grupy Biedronek.

 

 

W roku szkolnym 2019/2020 czeka Nas wiele fantastycznych wydarzeń kulturalnych, wycieczek oraz imprez przedszkolnych. Poniżej przedstawiony został harmonogram (może ulec zmianom).

07.10. - Szansa dla niewidomych (zajęcia z Fundacji)

09.10. - Dzień Jeża

17.10. - Jaś i Małgosia (teatrzyk)

24.10. - Dzień Marchewki

30.10. - Wyjście do biblioteki (gr. Biedronki)

31.10. - Bal przebierańców

05.11. - Nadślenictwo Opole (wyjazd gr. Biedronki)

07.11. - Wizyta Leśniczego (gr. Motylki)

08.11. - Dzień Niepodległości

15.11. - Dzień Kundelka

20.11. - Mały Opolanin (gr. Biedronki)

25.11. - Dzień Pluszowego Misia

04.12. - Teatrzyk świąteczny "Elemelek"

06.12. - Mikołaj

12.12. - Dzień Kolorowej Bombki

20.12. - Wigilia w przedszkolu

10.01. - Dzień Śnieżnego Bałwanka

Ok. 21.01. - Dzień Babci i Dziadka

28.01. - Karnawał

05.02. - Dzień Pizzy

14.02. - Walentynki

04.03. - Dzień Książki dla Dzieci

20.03. - Pierwszy Dzień Wiosny

02.04. - Dzień Autyzmu

08.04. - Zajączek Wielkanocny

22.04. - Dzień Ziemi

11.05. - Dzień Ratownictwa Medycznego

20.05. - Mały Opolanin (gr. Biedronki)

27.05. - Dzień Strażaka

Drodzy Rodzice, drogie Dzieci, serdecznie zachęcamy do udziału w zbiórce na rzecz schroniska dla zwierząt w Opolu. Razem możemy odrobinę poprawić los czworonogów, do których szczęście póki co nie chce się uśmiechnąć. Pełna miska i wygodne legowisko to coś, co z pewnością nieco poprawi ich humory.

Co wydarzyło się we wrześniu?

27.09.2019 (piątek) – obchody Dnia Jabłka w ramach Kalendarza Świąt Nietypowych – obchody na terenie przedszkola.

Prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów lub akcesoriów w kolorach: czerwonym, zielonym lub żółtym. Dziękujemy!

20.09.2019  (piątek) – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka: udział grupy starszej w spotkaniu na placu ratuszowym. Wyjazd autokarem około godz. 9.15, powrót około godz. 12.00.

Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do pogody, ponieważ impreza odbywa się na świeżym powietrzu.

Drodzy Rodzice, pragniemy zaprosić do odwiedzin naszego przedszkola. Z chęcią ugościmy każdego z Państwa, kto opowie dzieciom o swoich pasjach lub zawodzie, poczyta lubiane przez dzieci książeczki, czy przyprowadzi futrzastego (i nie tylko) pupila. Wychowawczynie każdej z grup z chęcią ustalą najbardziej dogodne dla Państwa terminy. Zapraszamy!

Informacje związane z ubezpieczneim znajdują sie w zamieszczonych załącznikach

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z grupy „Motylków” na zebranie, które odbędzie się 12.09.2019 (czwartek) o godzinie 16.30.

Nauczycielki grupy „Motylków“

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z grupy "Biedronek" na zebranie, które odbędzie się 10.09.2019 (wtorek) o godzinie 16.30.

Nauczycielki grupy „Biedronek"

Informacje związane z ubezpieczneim znajdują sie w zamieszczonych załącznikach

Wakacje dobiegły już końca, a to oznacza, że czeka na nas nowy rok pełen przygód, zdobywania cennej wiedzy, nabywania nowych umiejętności oraz doskonałej zabawy. Sale Motylków i Biedronek wyposażone w liczne pomoce oraz zabawki stoją już otworem przed wszystkimi przedszkolakami, tymi, z którymi już się znamy oraz tymi, które zawitają do nas po raz pierwszy. Do zobaczenia!

Podkategorie