Co się wydarzyło w styczniu?

W minionym miesiącu miło zaskoczyła nas zima, a nasz przedszkolny ogród pokrył się białym puchem. Gdy tylko nadarzała się okazja z ochotą lepiliśmy bałwanki, urządzaliśmy bitwy na śnieżki albo ciągnęliśmy się na saneczkach.



W dalszym ciągu pracujemy i bawimy się darami Froebla. Zajęcia z wykorzystaniem darów są dla nas bardzo atrakcyjne. Każdy z nas może działać, nikt się nie nudzi i w atrakcyjny sposób rozwijamy myślenie i kreatywność.



20.01. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. Dzięki zajęciom mieliśmy okazję bliżej przyjrzeć się tym pięknym i interesującym ptakom. Mogliśmy również własnoręcznie wykonać swojego własnego pingwinka.



Grupa Biedronek gościła w swoich progach miłego gościa - Panią Jadwigę Ostrowską, mamę naszej Ali, która pokazała nam jak wykonać piękny i bardzo efektowny prezent dla babć i dziadków. Dzięki jasnej, prostej, podzielonej na etapy instrukcji, dzieci wykonały dość skomplikowaną i trudną pracę bez większego kłopotu, a efekt był zachwycający. Jeszcze raz dziękujemy mamie Ali za ciekawe zajęcia.



30.01. wybraliśmy się na wycieczkę do Xaverianum na przedstawienie pt. Jaś i Małgosia, w wykonaniu teatru In-Art z Wrocławia.



W tym miesiącu urodziny obchodzili: Krzyś z grupy Motylków oraz Bartek, Emilka i Michał z grupy Biedronek. Wszystkim jubilatom przesyłamy serdeczne życzenia.




Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu