Co się wydarzyło w styczniu?

Styczeń rozpoczęliśmy od zabawy karnawałowej. Jak co roku odwiedziły nas księżniczki, wróżki, czarodziejki, tygryski, koty, kowboje, spidermeni i wiele innych ciekawych postaci. Zabawa była świetna, a na wszystkich buziach gościł piękny uśmiech. Była to w dużej mierze zasługa prowadzącego, który wymyślał wspaniałe zabawy i bawił nas do łez.



Zima spisała się na medal i sypnęło białym puchem. Długo nie trzeba było nas namawiać do wyjścia na podwórko. Było lepienie bałwanków, bitwa na śnieżki i oczywiście zabawa na sankach.



Grupa Biedronek wzięła udział w Przeglądzie Jasełkowym zorganizowanym w kościele Bł. Czesława, skąd wróciła z wyróżnieniem.



Nasze starszaki w ramach współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 14 zostały zaproszone na przedstawienie świąteczne, w który udział brali między innymi nasi absolwenci.



22.01 wybraliśmy się na wycieczkę do Xaverianum na przedstawienie muzyczne w wykonaniu aktorów Teatr Moich Marzeń z Chorzowa pt Kot w butach. Wspaniała muzyka i świetna gra aktorska sprawiła, że nie chcieliśmy wychodzić z sali po zakończonym spektaklu a brawom nie było końca.



Na dzień 26.01. grupa Biedronek zaprosiła wyjątkowych i długo oczekiwanych gości: ukochanych dziadków i babcie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie o Czerwonym Kapturku a po wszystkim ugościły dziadków pysznym ciastem i gorącą herbatką.



Grupa Motylków gościła swoich dziadków i babcie 2 dni później. Maluszki wystąpiły w zimowym przedstawieniu i wcieliły się w role śnieżynek i bałwanków. Nie zabrakło wierszyków, pięknych piosenek i oczywiście Białego walczyka. Po przedstawieniu były oklaski, całuski i oczywiście łzy wzruszenia.



Jak co roku przed zbliżającymi się feriami zimowymi odwiedzają nas policjanci, którzy uczą nas jak bezpiecznie bawić się na śniegu i lodzie.



W tym miesiącu urodziny obchodziły: Milenka i Emilka z grupy Biedronek oraz Michał z grupy Motylków.




Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu