Co się wydarzyło w listopadzie?

Listopad rozpoczęliśmy od bardzo podniosłej uroczystości Pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci, które do naszego przedszkola uczęszczają pierwszy rok, w obecności rodziców, złożyły uroczyste przyrzeczenia. Od tej pory mamy już samych prawdziwych i uśmiechniętych przedszkolaków.



W grupie Motylków odbyły się pierwsze zawody sportowe. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach, ale nie to było najważniejsze. Podstawa to dobra zabawa i duch prawdziwego sportu.



Grupa Biedronek gościła ostatnio wolontariuszki z opolskiego oddziału PCK, które przeprowadziły podstawowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję poćwiczyć na fantomie masaż serca i sztuczne oddychanie. Dowiedziały się również jak prawidłowo ułożyć rannego w pozycji bezpiecznej.



14 listopada odbyło się w naszym przedszkolu Święto Dyni. Dzieci mogły zobaczyć wnętrze dyni, spróbować jak smakują pestki i oczywiście wykonywały prace plastyczne związane z tematem.



W tym miesiącu, jak co roku, przedstawiciele grupy Biedronek wzięli udział w rajdzie dla najmłodszych Bezpiecznie po Opolu, organizowanym przez Urząd Miasta Opola i Policję. Dzieci nie tylko brały udział w zawodach sportowych, ale musiały się również wykazać wiedzą.



19 listopada wszystkie przedszkolaki wzięły udział w pięknym musicalu w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Chorzowie pt. O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku.



25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego pluszowego przyjaciela. Mogło o nim opowiedzieć kolegom i koleżankom, a misie uczestniczyły z nami w zajęciach i wspólnych zabawach.



W tym miesiącu urodziny obchodzili: Nadia i Aurelia z grupy Biedronek oraz Kubuś z grupy Motylków.




Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu