Co się wydarzyło we wrześniu?

W nowym roku szkolnym powitaliśmy w naszym gronie 17 przedszkolaków. Trzy Biedronki i czternaście Motylków. Wszystkie dzieci mają już okres adaptacyjny za sobą i czują się w naszym gronie coraz lepiej. Odbyliśmy już pierwsze spacery, wspólne zabawy i oczywiście zajęcia.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


11 września reprezentacja dzieci z grupy Biedronek, w składzie: Szymon, Nadia, Jaś, Emilka, Krzyś, Matylda, Olek, Konrad i Adaś, jak co roku reprezentowała nasze przedszkole podczas turnieju Szybciej, Razem, Dalej. W zawodach wzięło udział 7 drużyn z różnych placówek, które zmierzyły się podczas różnorodnych konkurencji: biegi, skoki, rzuty piłką i wiele innych. Imprezie towarzyszyła atmosfera szlachetnej rywalizacji, wszyscy zawodnicy przestrzegali zasad fair-play. Nie zabrakło również pięknej oprawy muzycznej i występów tanecznych. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i medale. Naszym sportowcom gratulujemy waleczności i udanego występu.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek


Rozpoczęliśmy zajęcia z języka angielskiego i, niektórzy z nas, mogą już pochwalić się znajomością kilku słówek.

rysunek


W piątkowe ranki w grupie Biedronek realizowany jest program własny Bawię się, opowiadam i myślę w sposób twórczy. Na jednych z zajęć dzieci miały okazję "przenieść" się do galerii sztuki i poznać bliżej jeden z nurtów malarstwa, jakim jest abstrakcjonizm. Po malarskiej uczcie, jaką było wspólne oglądanie reprodukcji malarskich, nastąpiła burza mózgów. Dzieci same odgadywały, jakie są najważniejsze cechy malarstwa abstrakcyjnego oraz co by było, gdyby na świecie nie było kolorów. Na koniec nasi artyści sami tworzyli własne dzieła i wymyślali dla siebie pseudonimy artystyczne. Powstałe dzieła można było oglądać na przedszkolnej gazetce w szatni.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


24 września odbył się w naszym przedszkolu Dzień Jabłuszka. Mieliśmy okazję jeść jabłka pod różnymi postaciami, a Biedronki upiekły nawet swoją własną szarlotkę. Były jabłkowe zabawy, tańce, piosenki, a nawet zawody. Po tak apetycznym dniu, chyba już nikt nie ma wątpliwości, że jabłka są naprawdę pyszne!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


Grupa Motylków poznając nazwy, wygląd i smak różnych owoców, przygotowała sałatkę owocową. Dzieci doskonale radziły sobie z krojeniem, mieszaniem i oczywiście degustacją. Takie zajęcia to naprawdę prawdziwa przyjemność.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


30 września nasze przedszkole przyłączyło się do próby bicia rekordu Guinessa w jednoczesnym myciu zębów przez dzieci. Oczywiście udało się i rekord został pobity!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


We wrześniu urodziny obchodziły: Marta z grupy Motylków oraz Matylda z grupy Biedronek.

rysunek rysunek rysunekPowrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu