Co się u nas dzieje? - listopad 2013

Listopad - szaruga jesienna, ale nie w naszym przedszkolu. U nas zawsze coś się dzieje. Każdy nowy dzień to nowe wyzwania i zabawy wraz z kolegami i koleżankami.

rysunek rysunek rysunek


W grupie Motylki odbyło się wielkie pieczenie miodowych ciasteczek w ramach projektu ,Kuchenne rewolucje. Każde dziecko miało okazję wałkować ciasto, wykrawać kształty foremkami oraz układać ciasteczka na blasze. Motylki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Rączki malutkie - ale jakie pracowite! Oczywiście zaraz po upieczeniu nastąpiło kosztowanie miodowych pyszności.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


15 listopada uczestniczyliśmy w warsztatach ekologicznych W krainie miodu, prowadzonych przez pana Piotra Wieruszkę. Dzieci zapoznały się z życiem pszczół, przyrządami pszczelarza, rodzajami miodu oraz produktami wytwarzanymi przez te owady. Była to bardzo ciekawa lekcja, wzbogacająca również wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych. Każde dziecko miało okazję własnoręcznie wykonać świecę z węzy pszczelej.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek


Tradycyjnie pod koniec listopada obchodziliśmy Andrzejki - były wróżby, czary i oczywiście wesoła zabawa przy muzyce.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


A swoje urodziny świętowały: Aurelia, Nadia i Kamila - życzeń nie było końca...

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek

Serdecznie gratulujemy Zuzi z grupy Motylków, która otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym Las - nasz wspólny dom i osobiście odebrała nagrodę w siedzibie Nadleśnictwa Opole - Grudzice.

rysunek rysunek rysunekPowrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu