Co się u nas dzieje? - wrzesień 2013

W radosnych nastrojach wkroczyliśmy w nowy rok szkolny 2013/2014. Było nam szczególnie miło powitać dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola. Trudno rozstać się z rodzicami i wkroczyć w nowy, nie bardzo znany świat, ale przedszkolna atmosfera, czas upływający na ciekawych zajęciach, zabawach w sali, w ogrodzie przedszkolnym, robią swoje. Z każdym kolejnym dniem jest coraz lepiej i oby tak dalej!

rysunek rysunek rysunek


Grupie pierwszej, Motylkom, od pewnego czasu, podczas spacerów, towarzyszy jamnik, którego zadaniem jest pomoc w zapewnieniu przedszkolakom maksymalnego bezpieczeństwa. Dzieci z dużą ochotą i radością spacerują w jego towarzystwie. Jamnik to wyjątkowa zabawka z uchwytami. Każde dziecko trzyma za uchwyt i uczy się sprawnego i bezpiecznego poruszania w grupie oraz uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy. Nasz jamnik ma na imię LUCKY.

rysunek


18.09. reprezentacja dzieci z grupy Biedronek wzięła udział w corocznym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych - "Szybciej, razem, dalej", organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Opolu. Wszyscy w przedszkolu trzymaliśmy kciuki za sukces naszej drużyny. Dzieci zdobyły puchar, dyplom i medale - gratulujemy!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


W grupie Biedronek świętowaliśmy urodziny Matyldy. Był tron, korona, życzenia oraz słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci.

rysunek


Za oknem kalendarzowa jesień. W kąciku przyrody gromadzimy dary jesieni: kasztany, żołędzie, owoce, warzywa itp. Motylki odkryły swój talent kulinarny - postanowiły przygotować sałatkę warzywną, smaczną i zdrową. Jak postanowiły tak zrobiły - sałatka wyszła doskonale. Mamy nadzieję, że równie chętnie dzieci zaangażują się w kolejne pomysły związane z naszym nowym projektem Kuchenne rewolucje.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunekPowrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu