Co się u nas dzieje? - czerwiec 2013

Ostatni miesiąc przed wakacjami obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w naszym przedszkolu. Przede wszystkim był to miesiąc, w którym Dzieci mają swoje święto. My byliśmy w Sali zabaw Smocza jama, gdzie wszyscy bawili się doskonale.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


Popołudnie upłynęło w atmosferze bajkowej, za sprawą akcji Całe Opole czyta dzieciom. Dzieci słuchały tekstów czytanych przez nauczycieli i personel przedszkola, często same dokonywały wyboru literatury.

rysunek


Wstępnie planowano wyjazd do Stumilowego Lasku, ale deszczowa pogoda, której w tym miesiącu nie brakowało, pokrzyżowała nam plany. Również z powodu brzydkiej aury odwołano festyn rodzinny w ogrodzie przedszkolnym, ale święto Mamy i Taty uczczono w salach przedszkolnych, występami artystycznymi dzieci, upominkami dla rodziców i smacznym poczęstunkiem.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek


12. 06. zaproszono rodziców na zajęcia otwarte z rytmiki. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności oraz poznały nowe treści z zakresu aktywnego słuchania muzyki, ruchu przy muzyce, znajomości instrumentów muzycznych, śpiewu.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek


18.06. odbyła się uroczystość pożegnania przedszkolaków rozpoczynających od września 2013 r. edukację w szkole. Za rok nie spotkamy się z jedenastką dzieci. Motylki przygotowały dla tych starszaków niespodzianki w postaci własnoręcznie wykonanych zakładek do książki, wystąpiły także z krótkim recitalem piosenki. Na godzinę 16.00 grupa Biedronki zaprosiła rodziców dzieci odchodzących do szkoły, panią dyrektor, grono pedagogiczne i cały personel przedszkola, na uroczyste pożegnanie z przedszkolem. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Były dyplomy, nagrody, pamiątkowe zdjęcia, podziękowania i słodki poczęstunek. Nie brakowało wzruszających momentów. Życzymy naszym pierwszakom, aby "tyle pociechy mieli z nich w szkole, co miało przedszkole."

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek


21.06. Grupa Motylków podsumowała projekt w ramach realizacji programu Optymistyczne przedszkole - wzorowy przedszkolak. Dzieci, które nazbierały najwięcej kamyczków za przestrzeganie ustalonych zasad, wynikających z Ustawy Optymistycznego Sejmu - O zachowaniu się dzieci w przedszkolu, otrzymały dyplomy i nagrody: I miejsce to: Maja i Marta, II miejsce to: Nadia i Karolina, III miejsce to: Szymon i Adam. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Adekwatne posumowanie odbyło się w grupie Biedronek (27.06.), dzieci zbierały koraliki. Każdego dnia dokonywały samooceny swojego zachowania w różnych sytuacjach przedszkolnych. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za starania w zdobywaniu koralików, były też specjalne wyróżnienia: Wiktor, Emilka, Oliwka, Jagoda, Hania, Karol, Amelka. Dyplomy otrzymały dzieci, które wyróżniły się w akcji Śmieci mniej, ziemi lżej, za duże ilości uzbieranych surowców wtórnych: makulatury, puszek aluminiowych, baterii i nakrętek plastikowych.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


W wyniku podsumowania konkursu plastycznego zorganizowanego przez świetlicę P.S.P. Nr 14 w Opolu - Tuwimowo grupa Biedronki zajęła III miejsce i otrzymała dyplom atrakcyjne nagrody.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


W miesiącu czerwcu Dzień królowania - swoje urodziny obchodzili: grupa Motylki - Amelka, Kajtek, grupa Biedronki - Emilka, Bartek, Amelka. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunekPowrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu