Co się u nas dzieje? - maj 2013

17 maja 2013 r. w naszym przedszkolu odbyło się II Święto Optymizmu, wydarzenie związane z ubieganiem się naszej placówki o przyznanie certyfikatu Optymistyczne Przedszkole, które odbyły się w maju tego roku.

Zapowiedzią obchodów było rozesłanie do zaprzyjaźnionych opolskich przedszkoli i instytucji pocztówek z optymistycznym przesłaniem - my również otrzymaliśmy wiele kartek z optymistycznymi pozdrowieniami.

W imprezie wzięły udział dzieci, personel i licznie przybyli rodzice. Świętowanie rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem optymistycznego hymnu. Następnie dzieci z papierowych elementów w kolorach tęczy - tęcza to symbol Optymistycznych Przedszkoli, zrobiły Łańcuch Optymizmu. Został on umieszczony na wcześniej wykonanym Drzewie Optymizmu, na którym swoje miejsce znalazły także przysłane do nas z innych optymistycznych przedszkoli kartki z optymistycznymi przesłaniami. Na liściach naszego drzewka wypisano cechy optymisty: dobroć, samodzielność, ciekawość, prawość, poczucie humoru, odpowiedzialność, opanowanie, kreatywność, odwaga, umiejętność współdziałania, empatia.

Kolejnym punktem naszej imprezy był recital Optymistycznej piosenki - dzieci śpiewały oraz prezentowały interpretacje ruchowe piosenek, za które nagrodzone zostały brawami zebranych gości. Szczególną atrakcją tego wyjątkowego dnia był Tęczowy pokaz mody, gdzie każde dziecko, na kolorowym wybiegu, przy dźwiękach radosnej muzyki, prezentowało swój tęczowy strój, przygotowany w domu z rodzicami. Po pokazie wszyscy udali się do ogrodu przedszkolnego, gdzie zasadzono drugie już drzewko w Optymistycznym sadzie - rok temu zasadziliśmy jabłoń, w tym roku przybyła nam śliwa.

Święto Optymizmu uwieńczono barwnym korowodem, ulicami osiedla z koszem kolorowych kwiatów wykonanych przez dzieci z papieru, na których wypisane zostały optymistyczne sentencje. Kwiatami obdarowywano napotkanych przechodniów. Wielu z nich było zaskoczonych i zdumionych, ale chętnie przyjmowali kwiaty od przedszkolaków. Po powrocie do przedszkola, w ogrodzie rozpoczęła się Tęczowa dyskoteka, wszyscy świetnie się bawili!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek

16 maja nasze starsze przedszkolaki odwiedziły Szkołę Muzyczną w Opolu, gdzie miały okazję wysłuchać koncertu i poznać wiele pięknie brzmiących instrumentów.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


Dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w konkursie organizowanym przez świetlicę Szkoły Podstawowej nr 14 na ulubioną postać literacką i wykonały Zosię Samosię.

rysunek rysunek


Motylki bardzo poważnie podeszły do uprawy roślinek w naszym kąciku przyrody, podlewały, doglądały i udało się. Wyhodowane przez nas rzodkiewki smakowały znakomicie, już niedługo będziemy mogli spróbować koperku i szczypiorku. Mniam!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


W miesiącu maju urodziny obchodzili: Wiktor, Zosia i Jagódka z grupy Biedronek oraz Szymon z Motylków.

rysunek rysunek rysunek
rysunekPowrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu