Co się u nas dzieje? - kwiecień 2013

W kwietniu przyroda nareszcie uwierzyła, że jest kalendarzowa wiosna i nie poskąpiła ciepła i słońca.

rysunek


Tuż po Świętach, 8 kwietnia, gościliśmy u siebie, już po raz kolejny, aktorów opolskiego Teatru im. J. Kochanowskiego z przedstawieniem pt. Wielkanocne przygody wróbelka Elemelka.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


Dziesięć dni po tym, 18 kwietnia, grupa Biedronek udała się na, cykliczne już, spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, tym razem poświęcone Zabawom i zabawkom naszych Rodziców i Dziadków. Wizyta w bibliotece była świetną okazją aby zabawić się w Ojca Wirgiliusza, Praczki, Kółko graniaste, a także posłuchać opowiadania H. Bechlerowej O zajączku z rozbitego lusterka.

rysunek rysunek


W dniach od 22 kwietnia do 26 kwietnia przedszkole realizowało program pt. Czyste powietrze wokół nas, propagujący zdrowy tryb życia; dzieci wykonały dużo prac plastycznych związanych z tą tematyką oraz dowiedziały się m.in. o szkodliwości palenia papierosów.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


23 kwietnia Biedronki odwiedziły Publiczną Szkołę Podstawową nr 14, gdzie uczestniczyły w zajęciach świetlicowych.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


W dniu następnym, 24 kwietnia, Opole odwiedziła współautorka programu Optymistyczne Przedszkole, pani Mirela Nawrot i poprowadziła warsztaty poświęcone Procesowemu wspomaganiu przedszkoli. W warsztatach uczestniczyły nauczycielki: Małgorzata Gac, Małgorzata Gardiasz i Agnieszka Janicka.

W ostatnim tygodniu kwietnia, tj. w piątek 26 kwietnia, nasze przedszkole intensywnie zazieleniło się, a to za sprawą obchodzonego Optymistycznego Dnia Zielonego. W tym dniu nie tylko zielone były nasze ubrania , ale także to co jadły dzieci, posiadało mnóstwo zielonych, zdrowych składników.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


Podsumowując piękny wiosenny miesiąc, należy wspomnieć naszych miłych kwietniowych solenizantów. A byli nimi: Filip, Ignaś (grupa Motylki) oraz Wiktor i Karol (grupa Biedronki). Jeszcze raz, Wszystkiego najlepszego!

rysunek rysunek rysunek
rysunekPowrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu