Co się u nas dzieje? - grudzień 2012

Grudzień rozpoczęliśmy spotkaniem z Mikołajem. Wspólnie z najbardziej oczekiwanym przez wszystkie dzieci gościem, bawiliśmy się i śpiewaliśmy przy dźwiękach wesołej muzyki. Punktem kulminacyjnym było oczywiście rozdanie upominków. Każde dziecko otrzymało mikołajową paczkę. Nie zabrakło również sesji fotograficznej z kochanym przez dzieci i dorosłych świętym.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


Jednak nie tylko Mikołaj odwiedził naszych przedszkolaków. 6 grudnia, przed śniadaniem, z mikołajkowymi pozdrowieniami i własnoręcznie zrobionymi upominkami, przyszli do nas trzecioklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14. W połowie grudnia udaliśmy się z rewizytą do naszych gości ze szkoły, byliśmy na zorganizowanym przez nich przedstawieniu pt. Anioły są wszędzie.

rysunek rysunek rysunek


Bardzo przyjemnie jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze przyjemniej jest obdarowywać innych. Wiedzą o tym nasze przedszkolaki. Dlatego grupa Biedronek, z pomocą swoich pań, przygotowała świąteczne upominki dla dzieci uczęszczających do Pogotowia Terapeutycznego w Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

rysunek rysunek


Również w grudniu, nasi przedszkolacy Emilka i Tomek (grupa Biedronki) oraz Maja (Motylki), wykonali świąteczne prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie Świeć gwiazdeczko, zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 51 w Opolu. Wszystkie wysłane prace otrzymały wyróżnienie. Tomku, Emilko i Maju - dziękujemy Wam za wasze zaangażowanie i oczywiście serdecznie gratulujmy!

rysunek rysunek


Dzień 13 grudnia był dniem kolorowym - tym razem w całym przedszkolu dominował kolor pomarańczowy. Dzieci za pomocą mandarynek i goździków wyczarowały przepiękne dekoracje, dzięki którym poczuliśmy, że święta tuż tuż. Po południu na dzieci z grupy Biedronek czekała jeszcze jedna pomarańczowa atrakcja - własnoręcznie wyciśnięty sok z pomarańczy. Palce lizać!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


Na początku grudnia spadł pierwszy śnieg i mogliśmy zainaugurować w naszym ogrodzie przedszkolnym zabawy na śniegu.

rysunek rysunek rysunek


12 grudnia na terenie naszego przedszkola odbył się świąteczny kiermasz - można było zakupić bożonarodzeniowe stroiki wykonane przez nasze przedszkolne artystki (panie kucharki, woźne i nianie). Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wzięli aktywny udział w kiermaszu. Mamy nadzieję, że zakupione stroiki były miłą ozdobą i wprowadziły Państwa w radosny, świąteczny nastrój.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


O tym, że Boże Narodzenie tuż, tuż przypominały pięknie udekorowane choinki w naszym ogrodzie przedszkolnym.

rysunek rysunek rysunek


18 grudnia odbyła się Wigilia przedszkolna. Były życzenia, opłatek i wspólne śpiewanie kolęd. Uroczysty obiad, w którym wzięły udział dzieci i cały personel przedszkolny, poprzedziło przedstawienie teatralne pt. Zimowe przygody Wróbelka Elemelka, podczas którego zjawił się nieoczekiwanie... Mikołaj (nasze przedszkolaki musiały być w tym roku szczególnie grzeczne) i rozdał wszystkim dzieciom świąteczne, bardzo zdrowe, pełne owoców, paczki.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


Grudniowej solenizantce, Mai, życzymy sto lat!

rysunek


Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu