Co się u nas dzieje? - październik 2012

Do tradycji naszego przedszkola wpisuje się pierwsza środa każdego miesiąca, kiedy to dzieci samodzielnie przygotowują dla siebie kanapki na śniadanie. Z udostępnionych produktów powstają ciekawe, kolorowe i na pewno bardzo smaczne kanapki. Tak samo jak chętnie powstają, tak samo szybko znikają.

rysunek rysunek


Symbolem Optymistycznego Przedszkola jest tęcza, tak więc w każdym z kolejnych miesięcy, jeden dzień będzie w wybranym kolorze tęczy.

Dzień 4 listopada był dniem czerwonym. Zarówno nasi wychowankowie, jak i personel postarali się o garderobę w tym kolorze. Także w posiłkach dominował kolor czerwony (barszcz czerwony, surówka z czerwonej kapusty), również zajęcia były z akcentem czerwonym - praca plastyczna Jarzębina czerwona. Sale przedszkolne udekorowano czerwonymi balonami, które na koniec dnia dzieci zabierały do domu. Bawiliśmy się świetnie i czekamy na kolejny kolorowy dzień.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


W miesiącu październiku obchodziliśmy uroczyście urodziny Konrada i Krzysia z grupy Motylków i Poli z grupy Biedronek. Były życzenia i gratulacje z okazji urodzin oraz słodki poczęstunek dla rówieśników. Na pamiątkę Dnia Królowania Konrada, Krzysia i Poli w "zamku" w szatni powieszono serduszka z ich imionami.

rysunek rysunek rysunek


Biedronki i Motylki z radością przyjęły wiadomość o zaplanowanym na dzień 25 października wyjeździe do Teatru Eko Studio w Opolu, na przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami po obejrzeniu przedstawienia.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek


Puszczanie Optymistycznych Latawców na stałe wpisuje się do kalendarza naszych przedszkolnych wydarzeń. Podczas zajęć dzieci wykonały latawce z naturalnych jesiennych liści, które w dniu 26 listopada, w radosnej atmosferze, podczas zabaw zorganizowanych w ogrodzie przedszkolnym miały możliwość puszczania własnego Latawca Optymizmu.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


Dzieci z grupy Biedronki skorzystały z zaproszenia Biblioteki Publicznej w Opolu i uczestniczyły w zajęciach na temat "Szeleszczące wierszyki". Słuchały literatury dla dzieci, brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych oraz warsztatach plastycznych. Wszyscy byli zadowoleni i już ustalono termin kolejnej wizyty w bibliotece.Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu