Co się u nas dzieje? - maj 2012

W tym miesiącu życie w przedszkolu obfitowało w wiele wydarzeń. W każdym tygodniu miały miejsce różne atrakcje, dzieci brały udział w zabawie, ruchu, w różnych uroczystościach, zwiedzaniu Opola czy wydarzeniach kulturalnych. Ale zacznijmy od początku...

Już 9 maja grupa Biedronek wybrała się na drugą wyprawę po Opolu w ramach programu Mały Opolanin. W tym dniu dzieci zwiedziły katedrę, oglądały sarkofag księcia Jana Dobrego, spacerowały po rynku, przyglądały się zabytkowym kamienicom, podziwiały "opolską Wenecję", a na koniec wykonały w MDK-u prace plastyczne: album "Opolskie ABC" i "Mirmił i Dobrawa".

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


W dniu 10 maja w naszym przedszkolu, podobnie jak we wszystkich "Optymistycznych przedszkolach" w Polsce, odbyło się I Święto Optymizmu. Po wspólnym odśpiewaniu Optymistycznego Hymnu i prezentacji "talentów" przez nasze dzieci zabawa przeniosła się na ogród. Tam wspólnie z rodzicami dzieci pokonywały tory przeszkód, wykonywały różne zadania i ćwiczenia.Wszystkiemu przyglądała się wróżka, która każdemu dziecku wręczała tęczowy emblemat.

Po wspólnej zabawie odnaleźliśmy "kamień optymizmu", a w jego miejsce posadziliśmy drzewko - jabłonkę, podarowane przez wróżkę, które będzie pierwszym drzewkiem naszego "sadu optymizmu". Zabawa była udana, a uśmiechów nie brakowało na żadnej twarzy?

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


21 maja wybraliśmy się całym przedszkolem do Szkoły muzycznej, aby obejrzeć i posłuchać występów uczniów tej szkoły.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


24 i 25 maja obie grupy: Motylki i Biedronki zaprosiły do przedszkola swoje mamy, aby uroczyście świętować Dzień Mamy.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


Trzy dni później, 28 maja, uczestniczyliśmy w, cyklicznej już, wyprawie do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem zajęcia i zabawy poświęcone były dziecięcym czasopismom.Maj był również miesiącem urodzin, które obchodziły tym razem Jagoda i Julia.

rysunek


Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu