Co się u nas dzieje? - luty 2012

Miesiąc luty rozpoczął się od wizyty w naszym przedszkolu pani Anny Papuszki ze Straży Miejskiej w Opolu.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem powitały gościa oraz aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Nasze przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, a także gdzie wolno, a gdzie nie wolno się bawić. Pani Anna wyjaśniła dzieciom, jak rozsądnie zachować się w wielu sytuacjach, podjąć właściwą decyzję i kogo prosić o pomoc. Dzieci miały również okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach i wspólnie je przedyskutować.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek


Z pewnym opóźnieniem, ale też jak co roku z wielką serdecznością przywitaliśmy w naszym przedszkolu Babcie i Dziadków. "Biedronki" przygotowały wierszyki, tańce i piosenki, a "Motylki" wystąpiły z przedstawieniem pt. "Krasnoludki". Po występach dzieci obdarowały drogich gości własnoręcznie wykonanymi laurkami.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek


20 lutego dzieci z grupy "Biedronki" udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Minorytów na zajęcia pt. "Po co bajce kolor?". Uczestniczyły m.in. w zabawach ruchowych z chustą animacyjną, rozwiązywały krzyżówki, quizy, zagadki tematyczne związane z rolą ilustracji i koloru we wzbogacaniu treści książek.

rysunek rysunek rysunek


Dzieciom z grupy "Motylki" zostały przybliżone wiadomości wynikające z praw danych każdemu dziecku w kontekście jego obowiązków. W tym celu wykorzystano słynną postać Pinokio. Dzieci aktywnie uczestniczyły również w zabawie "Prawda, fałsz" oraz kolorowały bajkowego chłopczyka.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


"Biedronki" podczas wesołej zabawy pt. "Listonosz" sprawdzały obecność przy pomocy kopert - wizytówek, a następnie wrzucały je do skrzynki pocztowej, w której listy pod wpływem czarów zamieniały się w łakocie. Podsumowaniem zabawy było wykonanie przez każde dziecko optymistycznej kartki do bliskiej osoby utrzymanej w kolorach tęczy.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


W lutym urodziny obchodziła Ala. Wszystkiego najlepszego Aluniu!

rysunek


Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu