Co się u nas dzieje? - grudzień 2011

Grudzień upłynął nam w magicznym klimacie Świąt Bożego Narodzenia.

Na początku miesiąca wybraliśmy się na wycieczkę do teatru Eko Studio, gdzie oglądaliśmy spektakl "Kabarecik, czyli lokomotywa", oparty na twórczości Juliana Tuwima. Bardzo chętnie wchodziliśmy na scenę i braliśmy udział w przedstawieniu.

rysunek rysunek rysunek
rysunek9 grudnia odwiedził nas wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Oprócz wspomnień i wypieków na twarzach pozostawił nam również piękne prezenty. Teraz możemy zbudować prawdziwe obserwatorium kosmiczne. To dopiero zabawa!

rysunek rysunek rysunek
rysunekNa zajęciach dowiedzieliśmy się dużo na temat Świąt Bożego Narodzenia. Skąd wziął się zwyczaj ubierania choinki? Jakie tradycje wiążą się ze świętami? Jak robi się ozdoby choinkowe? Jakie potrawy przygotowuje się na wigilię i wiele innych...

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunekŚwiąteczny nastrój udzielił się również podczas zajęć z języka angielskiego.

rysunek rysunek rysunek
rysunek20 grudnia nastał w naszym przedszkolu wyjątkowy dzień - uroczysty obiad wigilijny. Na początku starszaki zaśpiewały i zatańczyły dla wszystkich zgromadzonych, a następnie razem z naszymi paniami zasiedliśmy do stołu. Wszystkie potrawy były bardzo pyszne i nawet plamy z barszczu nikomu nie przeszkadzały... Aż żal, że taki wyjątkowy dzień zdarza się tylko raz w roku!

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunekW tym miesiącu urodziny obchodziła Maja z grupy "Motylków". Wszystkiego najlepszego Maju!

rysunek rysunek


Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu