Co się u nas dzieje? - październik 2011

W październiku słoneczna pogoda zapraszała nas do licznych spacerów. Obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie i poznaliśmy "dary jesieni". Wiemy na jakich drzewach rosną żołędzie, kasztany i jarzębina. Potrafimy je rozróżnić i nazwać.

rysunek rysunek rysunek rysunek


Z kolorowych liści przyniesionych z parku zrobiliśmy piękne postaci Jesieni. Zadanie było trudne, ale z pomocą pani zawsze się udaje.

rysunek rysunek rysunek rysunek


Wiemy jak ważne jest nasze zdrowie i uczymy się o nie dbać. Dlatego z przyjemnością wykonaliśmy "owocowe jeże" pełne witamin i z apetytem je zjedliśmy. Każde dziecko znalazło coś dla siebie, mniam...

rysunek rysunek rysunek rysunek


27 października 2011 r. miało miejsce wielkie i doniosłe wydarzenie. W naszym przedszkolu odbyły się pierwsze obrady "Optymistycznego Sejmu". Marszałkiem Sejmu został mianowany Stefan z grupy Biedronek. W czasie posiedzenia dzieci pracowały nad dokumentem pod nazwą "Ustawa o zachowaniu w przedszkolu", który zawiera zasady zachowania i postępowania w naszej placówce. Ustawa została spisana przez nauczycieli i podpisana przez dzieci, poprzez odciśnięcie palca pod dokumentem. Ustawa weszła w życie z dniem jej podpisania i obowiązuje dzieci, nauczycieli i cały personel przedszkola.

rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek rysunek
rysunek rysunek

W ramach programu dzieci dokonują codziennie samooceny swojego zachowania. Za dobre zachowanie, zgodne z przyjętą Ustawą, dzieci otrzymują punkty (fasolki, koraliki), które na koniec tygodnia są sumowane i nagradzane dyplomem.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


21 października 2011 r. zainaugurowaliśmy program imprezą "Puszczamy latawce optymizmu". Dzieci wraz z nauczycielami wykonały latawce w radosnych kolorach i pełni optymizmu ruszyliśmy nad rzekę, by podzielić się radością z innymi. Zabawom, wyścigom i konkursom towarzyszyło wiele uśmiechu i zadowolenia.

rysunek rysunek rysunek
rysunek


W tym miesiącu urodziny obchodzili Pola i Stefan. Były życzenia i słodycze! Sto lat!

rysunek rysunek


Powrót

(c) Przedszkole Publiczne Integracyjne nr 38 w Opolu